Regionale Udvalg

 Vi er stærkt repræsenteret i det regionale arbejde og det gælder både i regionsbestyrelserne og i de regionale udvalg.

Herunder kan du se hvem der sidder i hvilke udvalg i netop din region. (Senest opdateret: August 2014)


  • John Cederberg Fmd. for SeniorForum Kasserer i IDA-K johncederberg@mail.dk 44958511
  • Jan Harvest Formand for IDA-Bornholm Jan.harvest@mail.dk 56974620
  • Niel Wulff Bestyrelsesmedlem i KulturForum nielswulff@gmail.com 45421897
  • Torben Ellgaard Formand for IDA-K t¬_ell@vip.cybercity.dk 39698334
  • Klaus Thiesen Formand for HITEK Klaus.thiesen24@gmail.com 45571760
  • Eigil Steen Pedersen Bestyrelsesmedlem i HITEK espprivat@mail.dk 45815291
  • Knud Melballe Olsen Medlem af region Nordsjælland - melballe@pc.dk 48260358 62421158
  • Dan Skov Formand for region Nordsjælland dls@post.tele.dk 48392216 22761495
  • Mogens Eli Larsen Formand for Elektroteknisk gruppe mel@pc.dk 45761820 20819821
  • John E. Nielsen Formand for Seniorudvalg John.e.nielsen@youmail.dk 48188210
  • Karsten Vedelskov Medlem af regionsbestyrelsen Formand for Øresunds afd karstenvedelskov 49707570
  • Kjeld Gammelgaard Medlem af Byggeteknisk gruppe kgammelgaard@youmail.dk 45571013
  • Erik Kayerød Medlem af regionsbestyrelsen Formand for Furesø-Egedal afd. e.kayeroed@gmail.com 44979042
  • Henning Bent Pedersen Revisor i Hillerød afd henningbpoulsen@gmail.com 45811318
  • Torben Møgelhøj Medlem af Øresunds afd. tormog@mail.tele.dk 48391220
  • Teresa G. Vestergaard Medlem af regionsbestyrelsen tve@aarsleffrail.com 29497459
  • Erik Bernth Pedersen Medlem af Furesø-Egedal afd ebp¬_¬rita@mail.dk 22355042
  • Steen P. Rasmussen Bestyrelsemedlem i region VEST Bestyrelsesmedlem i seniorudvalg mail@4us2.dk 40579091
  • Per Omand Rasmussen Bestyrelsemedlem i seniorudvalg per@omand.dk 97428632
  • Birgit K. Storm Formand for Region Syd bkstorm@bbsyd.dk 22156005
  • Niels Jørgen Andersen Formand for Seniorudvalget Medlem af regionsbestyrelsen njandersen@bpanet.dk 75954542
  • Poul Erik Verner Engineering Club regionalt Hanne J. Sørensen Formand for Esbjerg Afd. Hanne.J.Sørensen@gmail.com 75155414
  • Harry V. Pedersen Medlem af regionsrådet Medlem af Esbjerg afd. harryvagnpedersen@bbsyd.dk 22489157
  • Poul Brown Pedersen Medlem af Esbjreg afd. brown@mail.dk 74721500
  • Arne Broberg Medlem af Seniorudvalg Suppl til Regionsrådet karnaogarne@webspeed.dk 74630073
  • Nills Mortensen nimo@esenet.dk 75132723
  • Niels Peter Knudsen Betyrelsesmedlem i region Nord nlsptr@hotmail.com 98132880 - 20152890
  • Kjeld Grønbech Groenbech20@hotmail.dk 26243028
  • Christian Kubel Suppl til Regionsrådet chr@kubel.dk 46789242
  • Ernst V. Theil Medlem af Regionsrådet evtheill@evtheill.dk 464008592
  • Vagn Hedegaard Medlem af Regionsrådet vagn@munkeboe.dk 46190295
  • Per Morten Borggaard Medlem af regionsrådet Medlem af Horsens afd. iogpb@stofanet.dk 75613301
  • Poul Freddie Klindrup Supp. Til regionsrådet Medlem af Djurslands afd. klindrup@mail.dk 86365296
  • Bent Højgaard Medlem af regionsrådet Formand for Djurslands afd Hoejgaard4749@gmail.com 29250060
  • Axel Lyse Hansen Medlem af Århus afd lyse@hansen.mail.dk 86261714
  • Jørgen Salling Møller Suppl. i Århus afd joemol@stofanet.dk 86155899
  • denmarkMap-1